2015 m. rudens – 2016 m. žiemos madų tendencijos - Retro men

2015 m. rudens – 2016 m. žiemos mados tendencijos

Vasara vis primena, kad gyvename Lietuvoje, kur vyrauja vėsuma ir dargana. Tad pagauti štai tokios gan melancholiškos nuotaikos susimąstėme, ką iš savo pusės galėtume patarti dėvėti rudenį ir žiemą šiais metais? Kviečiame nepamiršti mūsų mėgstamos taisyklės – jokiu būdu aklai nežaiskite pagal mados kūrėjų ir stilistų metamas žaidimo taisykles. Mada yra toks reikalas, kuris nepasikeičia, kaip lapei kailiukas, tad galite drąsiai perimti šį bei tą iš praeitų sezonų madingų dalykėlių.


Taigi, kas dažniausiai aptinkama ant moterų aukštosios mados podiumų likusiems šiems metams ir ateinančiai žiemai? "Vogue" siūlo:
1. Baltos – juodos geometrinių raštų derinys, dryžiai;
2. Militaristinio stiliaus, dviejų sagų eilėmis segamas, praplatintais pečiais, "sunkus" paltas;
3. Ilgo plauko kailis, kailinės detalės, versta oda, lakuota dirbtinė oda;
4. Velvetas;
5. Pūstos pūkinės striukės;
6. Militaristinis stilius/kelnės (šiek tiek primenantis Napoleono laikus);
7. Skiautiniai;
8. `80 mada;
9. Megztos suknelės;
10. Švarko ir kelnių kostiumas;
11. Žemę šluojančio ilgio suknelė;
12. Gobelenas;
13. Aukšto juosmens kelnės
14. Asimetrija
15. Moksliukės įvaizdis

Šiais metais jaučiamas didesnis poreikis detalėms ir papildomiems aprangos elementams. Populiarios kniedės, didelės sagos, 3D detalės, žvyneliai, nuo pavasario ir vasaros užsilikę kutai...
Medžiagos renkamos vėsiam orui, žiemai: minkštos tekstūros, iškilaus, grubaus rašto, ar audimo, mezgimo, tvidas, ilgo plauko kailis, bei išskirtinės medžiagos: lateksas, velvetas, net gi netikėtas variantas – perregimi audiniai.
Spalvinė gama yra rudeniška ir žiemiška. Vyrauja amžina klasika juoda, balta spalvos, jų duetas. Į tamsias žemės spalvas įsilieja švelnių pastelinių spalvų, netikėtai plyksteli leopardo raštai.

Retro-men.lt pateliškių baneris

Kas įdomaus aksesuarų srityje?


Kaip gi 9-tasis dešimtmetis be masyvių auskarų ir kaklo, bei riešų aksesuarų? O šių aksesuarų šiais metais ir ateinančią žiemą bus apstu! Prie švarko ir kelnių kostiumo siūloma pasirišti klasikinę arba stilizuotą peteliškę. Maža to, siūloma segėti ypač retrinį aksesuarą – petnešas. Dažnai matomi kaklo apdarai – įvairių audinių šalikai, kaklo juostos.

Peteliškės moteriškoje aprangojePeteliškės ir kaklo aksesuarai moterų aprangojePetnešos ir kaklaraiščiai moterų aprangoje

2015 m. rudens – 2016 m. žiemos vyrų mados tendencijos


„Vogue“ vyrams siūlo atsižvelgti į šiuos principus:
1. `70 dešimtmečio mada, kartu su šiek tiek apačioje paplatintomis kelnėmis;
2. Apsmukę kelnės (prie kurių puikiai tiks petnešos), masyvūs paltai;
3. Skiautiniai.

Spalvos:
Bordo, ruda, pilka, leopardo raštai.

Medžiagos:
Velvetas, kailis, versta oda.

Vyrų aksesuarai

Šiais metais į vyrų garderobą atkeliavo vienintelė ryški naujiena: įvairiausi šalikai. Apie šalikus ir jų dėvėjimo būdus skaitykite mūsų straipsnyje apie šalikus.