Spalvų derinimas aprangoje - Retro men

Spalvų derinimas aprangoje


Kiekvienas atsidaręs savo drabužių spintą pastebės, kad joje vyrauja viena pagrindinė spalva. Mėgstantys eklektiką, daug aksesuarų, detalių, ar sluoksniuojantys drabužius taip pat pastebės, kad vyrauja šiltos, šaltos spalvos, arba vienos pagrindinės spalvos įvairūs atspalviai.
Perkant drabužius ir aksesuarus svarbu nepamesti galvos ir permąstyti, prie ko iš savo drabužinės derinsite naują pirkinį. Apgalvotam pirkiniui visada atsiras vietelė jūsų kasdieninėje eilutėje, mėgiamame garderobe. Tad labai svarbu nujausti arba tiesiog žinoti pagrindines taisykles prie kokių papildomų spalvų dera jūsų mėgstamos spalvos drabužiai.
Kalbant apie peteliškes / varlytes, jos turėtų susišaukti su pagrindine jūsų dėvimų drabužių spalva, arba atsikartoti detalėse ir aksesuaruose. Tačiau to nepakanka žinoti, kad jaustumėtės visiškai užtikrinti dėl harmoningo spalvų derinio jūsų aprangoje. Kokie spalvų deriniai yra geriausi yra subjektyvus dalykas, nes dabartinė mada pateisina atrodytų nederančius ir netikėtus atspalvius. Tačiau čia pateikiame kelias taisyktes, kurios jums padės ieškant originalių spalvų derinių ir apsaugos nuo spalvų kratinio...


Pirminė spalvų derinimo taisyklė

Pagrindinė taisyklė, kuri užves ant kelio derinant spalvas: derinti šiltas spalvas su šiltomis, šaltas su šaltomis. Lentelėje matote du spalvų polius kurie padės derinti spalvas:

Šiltų ir šaltų atspalvių lentelė

Monochromatinis spalvų derinimas

Ištiesų lengva suderinti spalvas, kai jos skiriasi tik tamsumu. Turint omenyje aksesuarus, galite derinti pavyzdžiui mėlyną peteliškę su tamsiai mėlynu švarku, neutralias pilkas kelnes, bei neutralius, tarkime baltus marškinius, ir tai bus labai originalus, bet ne chaotiškas aprangos ansamblis.

Gretimos spalvos

Galime derinti spalvas pagal spalvų paletės apskritimą. Spalvos aprangoje nesipjaus jeigu derinsite gretimai paletėje esančias spalvas. Pvz.: raugoną derinsite su geltona, su oranžine.

Trys pirminės spalvos

Raudona, geltona ir mėlyna yra pirminės spalvos, kurias miašant gaunamos antrinės ir kitos spalvos. Pavyzdžiui labai dažnas klasikinis pavyzdys: raudona-mėlyna-balta. Nors balta nėra priskiriama pirminėms spalvoms, šis kontrastingas derinys yra labai vykęs ir mėgiamas.

Margaspalvių drabužių deriniai

Tarkime derinant prie daugiaspalvių marškinių likusias aprangos dalis, kelnes, švarką, aksesuarus, reikia prisimnti vieną paprastą, bet pamatinę taisyklę: išsirinkite vieną spalvą margame drabužyje ir prie jo derinkite likusias aprangos dalis. Vadovaujantis spalvų atsikartojimu aprangos dalyse sukursite harmonijos įspūdį detalių margumyne. Pavyzdžiui: languota įvairiaspalvė peteliškė tiks prie neutralesnės spalvos marškinių, ryškesnio švarko arba kelnių iš vienos iš peteliškėje vyraujančios spalvos.

Pilka ir ruda spalvos

Pilka ir ruda yra labai dėkingos spalvos, nes prie jų dera daug kas. Tik nepamirškite kad ir šios spalvos turi savo šaltų ir šiltų atspalvių.


Daugiau aprangos patarimų skaitykite kituose mūsų straipsniuose:

Kiti straipsniai: