Kaip prižiūrėti kaklo aksesuarus, peteliškes ir kaklaraiščus - Retro men

Kaip prižiūrėti kaklo aksesuarus, peteliškes ir kaklaraiščus

Visi besirūpinantys savo įvaizdžiu ir apranga supranta, kad yra privalu žinoti pagrindinius drabužių priežiūros principus. Peteliškė šiuo atveju nėra išimtis (tame tarpe ir kaklaraišktis). Tinkamai prižiūrėdami savo drabužius kursite pasitempusio ir patikimo džentelmeno įvaizdį. Tad šiam kartui pateikiame pagrindinius peteliškių ir kaklaraiščių priežiūros principus:

Kasdienės surišamos peteliškės ir kaklaraiščiai

Nusiimti peteliškę reikia ne plėšiant, tempiant ar kitaip tampant, kas gali ištampyti aksesuarą, kuris praras davo formą. Peteliškę ir kaklaraiškį geriausia nusirišti žingsnis po žingsnio atbulinia tvarka, kauria juos susirišote.
Minimus aksesuarus būtina išrišti ir pakabinti ne surištus, antraip susigulėję rišimo raukšlės pasiliks "visam peteliškės ir kaklaraiščio gyvenimui".

Surišamų peteliškių ir kaklaraiščių laikymas

Nusirišę kaklo aksesuarą jį pakabinkite, taip išsitiesins nuo surišimo likę raukšlės. Dar vienas būdas laikyti minimus aksesuarus yra pasidėjimas į drabužių stalčių. Prieš dedant susukite aksesuaką į ritinėlį. Tiesa pastaruoju peteliškės ar kaklaraiščio laikymo būdu raukšlės išsitiesina ne taip gerai, kaip kabant ant pakabos ar rūbų stovo. Išimtis megzti aksesuarai. Šiuo atveju juos patartina tik susukti į ritinėlį ir pasidėti į drabužių stalčių.

Surišamų peteliškių ir kaklaraiščių valymo principai

Atsesuarus valykite tik tada kai tai yra būtina, kai yra išsitepę ar dėmėti. Šiuos akesuarus reikia valyti itin atsargiai, kad neprarastų savo formos, nenublukų ar kitaip nesusigadintų medžiaga. Visos rišamos varlytės ir kaklaraiščiai privalo būti skalbiami rankutėmis arba valomi sauso valymo būdu. Kurį valymo būdą pasirinksite priklausys nuo medžiagos. Džiovinti patariama tik kabinant ant džiovyklės.

Na o toliau pateikiame konkrečios medžiagos specifikacijas.

Šilkas
Šilkas yra pati brangiausia ir subtiliausiai prižiūrima medžiaga. Tai yra pati geidžiamiausia Pasaulyje medžiaga, tačiau jos priežiūra reikalauja daug pastangų. Tad ją valant reikia būti labai atsargiems ir delikatiems.

Vilna
Vilna – tai dar vienas natūralus audinys gaminamas iš avių, lamų ir alpakų. Vilna yra minkštas šilumą izoliuojantis audinys, bet taip pat, kaip ir šilkas reikalauja delikačios priežiūros.

Linas
Linas yra labai vertinama medžiaga. Išgauti kokybišką lininį audiny reikia nemažai pastangų. Tačiau jį tinka dėvėti karštu oru. Vienintelė neigiama lino savybė yra polinkis greitai susilamdyti. Tad nusirišus lininį kaklaraištį ar peteliškę siūlome kruopščiai išlyginti raukšles ir pakabinti ant kabyklos.

Medvilnė
Medvilninis audinys yra vertinamas dėl patvarumo ir greito išdžiūvimo. Tačiau labai svaarbu žinoti, kad medvilnės jokiu būdu negalima skalbti ar valyti aukštoje temperatūroje. Kitu atveju galėsite susitraukusią peteliškę padovanoti savo mažajam sūnui arba sūnėnui :)
Poliesteris
Poliesteris yra susintetinta medvilnė ir yra patvaresnė už savo pirmtakę. Geriausios poliesterio savybės: atsparus raukšlėms, gana atsparus vandeniui, greitai džiūsta ir nesitraukiau skalbiant aukštesnėje temperatūroje.

Raukšlių ir dėmių šalinimas

Visų pirma reikia prisiminti, kad peteliškes ir kaklaraiščius reikia delikačiai valyti ir būti atsargiems. Dėmes reikia ištrinti su drėgna medžiagos skiaute netrukus po jų atsiradimo. Patariame įsisenėjusių dėmių netrinti. Jeigu vanduo negelbėja pavalykite silpnu sodos ir vandens tirpalu. Jeigu dėmė yra aliejaus pagrindu, pavalykite kukurūzų krakmolo ir vandens tirpalu, ši priemonė iškels dėmę į paviršių. Palaikykite tirpalą kelias valandas ir nuvalykite drėbnu skudurėliu. Priklausomai nuo dėmės ir audinio gali tekti šias procedūras pakartoti vieną ar kelis kartus. Jeigu minėtos pastangos neduoda naudos, teks pasinaudoti sauso valymo valyklų paslaugomis. Nepamirškite įspėti valytojų, kad nelygintų jūsų aksesuaro, kur jis gali prarasti savo formą ir tekstūrą.
Jeigu kaklaraištis ar surišama peteliškė susiraukšlėjo išbandykite labai gerą metodą. Tieisog sukabinkite juos ant pakabos ir pakabinkite ją vonioje. Paleiskite karštą dušą ir įšilęs ir drėgnas oras padės raukšlėms sumažėti arba išnykti.


Jeigu tinkamai prižiūrėsite savo aksesuarus jie jums tarnaus metų metus. Nepamirškite aukščiau išvardintų punktų ir jūsų varlytės, ir jūs patys visuomet atrodysite nepriekaištingai!

Kiti straipsniai: