Prie kokios aprangos dėvėti peteliškes - Retro men

Prie kokios aprangos dėvėti peteliškes / varlytes

Jeigu apsisprendėte išbandyti naują aksesuarą, peteliškę, sveikiname! Pradedant dėvėti peteliškes, ne visada drąsu, nes gali iškilti tokių klausimų, kaip "kada galiu dėvėti peteliškę?", "prie ko ją derinti?", "gal ji tinka tik prie oficialios ir klasikinės aprangos?". Tad skubame mieliems stileivoms į pagalbą ir pateikiame pagrindinius varlyčių dėvėjimo standartus/ subtilybes.

Klasikinis, formalus įvaizdis

Žinoma, dažniausiai peteliškę pamatysime dėvimą formalioje aplikoje. Dažniausias klasikinis aprangos kodas yra „juodas kostiumas“. Laikantis šio dress kodo rengiamasi ne tik šiaip kostiumą, bet ir juodą smokingą. Juodo smokingo neatsiejama detalė yra juoda peteliškė. Peteliškė privalo būti iš satino, šilko, ar kitos blizgios medžiagos. Ypač svarbu atsiminti taisyklę, kad prie smokingo privalu dėvėti surišamą peteliškę. Iš anksto surišta peteliškė „nupigins“ prabangų įvaizdį. Prie šios aprangos tiks liemenė arba kamerbandas.
„Juodo kostiumo“ aprangos kodas tapatus „balto kostiumo“ dress kodui. Šiuo atveju galioja tos pačios aprangos taisyklės, tik ne juodos spalvos, bet baltos spalvos.

Juodas kostiumas smokingas Baltas kostiumas smokingas

Pusiau formalus įvaizdis

Renkantis pusiau formalų aprangos stilių, galite improvizuoti keisdami medžiagas ir raštus. Galite paįvairinti savo aprangą įvairiausių raštų ir spalvų peteliškėmis. Rinkitės netikėtas medžiagas: aksomą, liną, vilną, kailį, odą ir t.t. Tačiau nepersistenkite ir laikykitės aprangos stiliaus ir aprangos kodo vientisumo. Siūlome išbandyti kaklo aksesuaro, peteliškės, derinį su kišenėje pūpsančia fantazija. Toks derinys ypač traukia dėmesį.

Pusiau formalus įvaizdis Pusiau formalus įvaizdis2 

Laisvalaikio apranga

Neformalioje aplinkoje jūsų nevaržo aprangos kodo taisyklės, tad siūlome eksperimentuoti su aksesuarais, pasirinkti netikėtus derinius. Pavyzdžiui, languota peteliškė su ryškiais marškiniais ir megztuku, atrodys išskirtinai! Neformalioje aprangoje galite panaudoti visas savo peteliškių stilių ir rūšių žinias. Peteliškes derinkite prie kitų ryškių aksesuarų: petnešų, kojinių, batraiščių. Jeigu jau nusprendėte sukurti savo, išskirtinį stilių, nebijokite nustebinti aplinkinių! :)

Laisvalaikio apranga Laisvalaikio apranga2  Laisvalaikio apranga4

Tad susikurkite savo stilių ir nepamirškite pridėti pasitikėjimo savimi! Tokiu atveju neabejotinai sulauksite dėmesio ir teigiamų atsiliepimų!

Kiti straipsniai: