Peteliškių / varlyčių formos ir stiliai - Retro men

Peteliškių / varlyčių stilių įvairovė

Varlytė nepaprastai įdomus ir transformatyvus aksesuaras tinkantis tiek vyrams, tiek moterims, tiek ir vaikams. Kiekvienas varlytės dėvėtojas gali išsirinkti jam labiausiai patinkantį ir tinkantį peteliškės variantą. Peteliškių konstrukciją ir rūšis jau aptarėme straipsnyje "Kokios rūšies būna peteliškės/ varlytės?". Tačiau paradinis peteliškės elementas – bantelis, yra dar įdomesnis savo formomis ir stiliais. Tad aptarkime dažniausiai pasitaikančius peteliškių stilius:

Standartinė peteliškė (arba"dagilis")

Standartinė peteliškė (dagilis)

Tai – moderni peteliškės forma, labiausiai imponuojanti šių laikų peteliškių dėvėtojams. Šių peteliškių standartinis aukštis – apie 6 cm. Standartinės formos peteliškės populiarumą lemia jos universalumas, kadangi tinka prie įvairios formos veido ir aprangos stiliaus. "Dagilio" varlytės variantas yra puikus atspirties taškas tiems, kurie pradeda dėvėti išskirtinį aksesuarą ir yra privalomas klasiką dėvinčio vyro spintoje.

Didelė peteliškė (arba "peteliškė milžinė")

Didelė peteliškė (peteliškė milžinė)

Ši peteliškė, lyginant su standartinio stiliaus, yra daug didesnė ir ne tokio preciziško, minkštesnio silueto. "Petekiškė milžinė" kartais pasirišama labai oficialių renginių metu, prie smokingo. Šių peteliškių standartinis aukštis – 7,5 – 8 cm. Dėvėdamas šią peteliškę atrodysite itin išskirtinai, tad bijokite atrodyti šiek tiek įžūlūs.

Siaura peteliškė (arba "šikšnosparnio sparnai")

Siaura peteliškė

Siaura peteliškė yra siauriausia iš visų peteliškių stilių. Dėvėdami "šikšnosparnio sparnus" jūs nepavirsite į Betmeną, tačiau ji suteiks panašumo į Don Karleonę iš "Krikštatėvio". Tad tokia forma artima retro stiliui. Nesurišta siaura peteliškė tiesiog primena stačiakampę, tiesią juostą, užsibaigiančią lygiu kraštu. Tad tokia surišta peteliškė atrodo itin moderniai ir stilingai. Siaurpos peteliškės aukštis nedidesnis nei 5 cm. Siaura peteliškė yra tinkamas pasirinkimas prie klasikinio kostiumo, nors, tiesa, ne toks formalus kaip standartinė ir didelė peteliškė.

Deimanto formos peteliškė

Deimanto formos peteliškė

Deimanto formos peteliškė yra viena iš naujausių peteliškių variantų. Šis stilius tampa vis populiaresnis. Vietoje lygiai užsibaigiančių peteliškės bantelio kraštų, jie užsibaigia išsikišusiu trikampio smaigaliu. Ši forma primena deimanto smaigalį, tad ir yra vadinama "deimanto forma". Kadangi peteliškė turi asimetriją, ji aprangos stiliui suteikia savitumo, išskirtinumo. Deja deimanto formos peteliškė nėra dažnai matoma, nes yra mieliau dėvima prie neformalios arba liberalesnės klasikinės aprangos.

Peteliškė su apvalintais kraštais

Peteliškė su apvalintais kraštais

Ši aksesuatro rūšis yra rečiausiai sutinkamas peteliškės variantas. Peteliškės pavadinimas nusako, kad aksesuaro kraštai yra užapvalinti ir suteikia itin išskirtinę išvaizdą. Šis stilius yra unikalus ir skirtas mėgstantiems išsiskirti varlyčių gerbėjams.

Kaip matote, peteliškių formų įvairovė leidžia rinktis ir improvizuoti. O mes savo ruožtu siūlome susikurti asmeninį stilių, su kuriuo jausitės geriausiai.

Kiti straipsniai: