Barzda ir jos renesansas. Ar barzdočiams tinka peteliškės (varlytės)? - Retro men

Barzda ir jos renesanas. Ar barzdočiams tinka peteliškės (varlytės)?

Gyvename tikrai įdomiame amžiuje ir tikrai savimi besirūpinantis vyras to nepaneigs: dar nebuvo istorijoje tokio laikotarpio, kai vyro aprangoje tokią svarbią vietą užėmė puošiniai/aksesuarai, kaip yra šiandien. Prie viso šito dar ir renesansą išgyvena barzda (dažnai laikomą vyriškumo simboliu). Tad šįkart plačiau pakalbėkime apie pačią barzdą.

Barzda ir jos reikšmė

Visais amžiaus vyrai augina/formuoja barzdą. Pirmieji šatiniai apie barzdų priežiūrą randami dar Senovės Egipto civilizacijos raštuose. Čia teigiama, kad barzdos buvo dažomos ir rišamos. Senovės Indijoje, barzdos buvo garbės simbolis, kad asmeniui padarius nusikaltimą galėjo būti viešai nurautos.

Iš istorijos šaltinių žinoma ir valdžios kovą prieš barzdočius. Žymus to pavyzdys yra, Rusijos valdovo Petro Didžiojo įsakymas skustis barzdas, o to nepadę privalėjo mokėti barzdos mokestį.

Vieną iš didžiausių nuosmukių barzdų mada patyrė XX a., kai JAV kompanija Gillette rinkai pristatė skutimosi peiliukas ir pradėjo vykdyti aktyvią rinkodaros kampaniją susijusią su besiskutančiais (švariais) vyrais. Taip pat ir to meto filmuose herojai buvo nusiskutę.

Barzdos renesansas

Laikas bėga ir mados keičiasi. Dar visai nesenai daugelis rūbų modelių atrodė nevyriškai (sumoteriškėją) ir norint įnešti vyriškų akcentų, po truputi iš modelių buvo reikalaujama auginti barzdą, kuri buvo akivaizdi galimybė įveikti moteriško veido vyrų kultą. Vėliau savo darbą tereikėjo atlikti dizaineriams, fotografams ir žurnalams, ant kurių viršelių atsirado barzdoti vyrai.

Galiausiai tai lėmė, kad šiandien vyrams jo nešiojama barzda gali atskleisti slypintį vyriškumą, charakterio bruožus, aristokratiškumą, tam tikras gyvenimo vertybes. Pati barzda keičia gyvenimo būdą, vyrai jungiasi į barzdų klubus, dalinasi patirtimi, kaip ją puoselėti.

Barzda ir peteliškė (varlytė)

Galima iškelti klausimą, ar barzdotiems vyrams tinka peteliškės? Vienareikšmiško atsakymo, „Taip“ ar „Ne“, nėra. Nes prie barzdočiaus gali puikiai tikti ir kaklaraištis, kaklaskarė ar kitas aksesuaras. Tačiau kalbant konkrečiau apie peteliškę, ji gali padėti vyrui išsivaduoti iš oficialaus apibūdinimo „ponas“ ribų, subtiliai provokuoti, išskirti iš minios.

Apačioje, keletas nuotraukų, kaip suderinti peteliškę (varlytę) ir barzdą.

   Vyras su barzda ir peteliške / varlyte

Kiti straipsniai