Įdomūs faktai apie peteliškes / varlytes - Retro men

Įdomūs faktai apie peteliškes / varlytes

1. Manoma, kad pirmasis peteliškės panaudojimas buvo per Prūsijos karą, kai Kroatijos samdiniai norėjo susegti apykaklę.

2. Žymiausias Lietuvos politikas nešiojantis peteliškę – Juozas Olekas.

3. Peteliškės formas galima sutikti įmonių logotipuose ar firminiame stiliuje: Alaus gamintoje Budweiser sukūrė peteliškės formos alaus skardinę. Vienas iš Chevrolet įkūrėjų William C. Durant įtraukė peteliškę į įmonės logotipą. Galima surasti ir daugiau pavyzdžių, nuo kino teatrų su peteliškės logotipu, KFC ir kitų.

4. Irane, 2007 m, Gilano provincijoje peteliškių nešiojimas buvo uždraustas.

5. Istoriškai vyriškas peteliškes labiausiai mėgo tam tikrų profesijų atstovai: advokatai, architektai, finansininkai, universitetų profesoriai, dėstytojai, politikai. Pediatrai taip pat dažnai dėvėdavo peteliškes, kad kūdikiai negalėtų pačiupti jų, ką jie laisvai galėtų padaryti su kaklaraiščiu. Be to peteliškės negali įkristi į vietas, kur gali išsitepti.

6. Kaklaraištis yra dažniau sutinkamas vyriškas aksesuaras, ypač verslo susitikimuose. Peteliškė, tuo tarpu, yra dažniau pasirenkama neformaliems susitikimams, kokteilių vakarėliams, bernvakariams.

7. Mėgstantys keliauti vyrai žino, kad lagamine trys skirtingos varlytės užims tiek pat vietos, kiek vienas kaklairaištis.

Kiti straipsniai